Eesti Metodisti Kiriku Ajakiri

Märgusõna

Rakvere kogudus

In Memoriam – Uno Külviste

Uno Külviste

Uno Külviste (28.03.1929–11.04.2022)

93-aastaseks elanud Uno Külviste alustas oma vaimulikku teenistust Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liidu Viimsi koguduse diakonina ja Tallinnas Harku tänava vennastekoguduse evangeeliumikuulutajana. Samal ajal õppis ta Tallinna Polütehnilises Instituudis. 1973. aastal jättis Uno oma õpingud ja töö Tallinnas ning asus superintendent Aleksander Kuuma ja Hugo Oengo läkitusel tööle Rakvere metodisti koguduses.

Loe edasi

Noorte Alfa

Noorte Alfa

Alates 19. veebruarist 2021. a toimus noortele suunatud online alfa kursus. Kuna tervisekriis ühiskonnas võttis aina suuremaid pöördeid, siis tuli leida hea lahendus, kuidas noored saaksid kriisiaja üle elatud ning sealjuures ka oma suhet Jumalaga arendada. Tekkis idee korraldada kristlikke põhitõdesid tutvustav kursus noortele, mis oleks samas ka alternatiiv igakuistele noortekatele. Nägin vajadust võtta noortega aega, et süveneda kristlaste jaoks olulistesse alustaladesse ja uurida, miks me üldse kokku saame ja midagi teeme. Esialgne plaan, Alfa läbi viia ainult EMK Rakvere koguduse noorte seas, kasvas peagi suuremaks ja ühtäkki oli tegu üle-Eestilise metonoorte online-Alfa kursusega.

Loe edasi

Rakvere kogudus 100

90. aastapaeval rahvas Rakvere kiriikuhoone ees

11. novembril 2020 sai Rakvere metodisti kogudus 100aastaseks. Seoses pandeemiaohuga otsustasime juubelipidustused lükata edasi järgmisesse aastasse, lootuses tähistada seda pidulikku sündmust suurejoonelisemalt kui meie väike kirik ja distantsihoidmise nõue hetkel võimaldavad. Tähelepanuvääriv tähtpäev annab hea võimaluse vaadata veidikenegi tagasi ajalukku ja ütelda tänu Jumalale selle eest, mida Tema Rakvere koguduse kaudu on viimase 100 aasta jooksul teinud. 

Loe edasi

Rakvere kogudus sai uue pastori

25. novembril tähistas Rakvere kogudus 98. aastapäeva. Väga armas kogudus, mida pastor Hans Lahi on juhtinud viimased 9 aastat. Õnnitlema tulid ka teiste naaberkoguduste vaimulikud.

Samal päeval palusime õnnistust ka pastor Taavi Hollmanile, kes võttis koguduse karjaseameti üle. Hans, kes siiani on olnud pastoriks kahele kogudusele, jätkab EMK Sakussaare koguduse teenimist.

Mine asukohta Üles