Eesti Metodisti Kiriku Ajakiri

Aseri koguduse ajaleht

Perioodil, kui viiruse leviku tõttu kogudustes kokkusaamisi korraldada ei saanud, püüdsid kogudused leida erinevaid võimalusi, et jõuda oma liikmete ja kogukonnani. Aseri metodisti kogudus kasutas selleks ajalehe väljaandmist.

Kuna koguduse liikmete hulgas on inimesi, kes interneti-jumalateenistustel osaleda ei saa, tundus koguduse juhtkonnale just paberajalehe väljaandmine kriisiolukorras sobiv lahendus. Koguduse ajalehte anti välja iga kahe nädala tagant.

Ajakirja Koduteel toimetuse kätte jõudis üks märtsikuu väljaannetest, mis sisaldas palju huvitavat lugemist. Ajalehe veergudele oli koondatud sõnum pastorilt, tervitusi ja vaimulikke sõnumeid sõpradelt USAst ja Eestist, koguduse liikmete poolt koostatud tekste paastumisest, usust ja Jumala armastusest, Piibli- uurimise materjal ning Piibli- teemaline ülesanne, mille vastused tuli pastoriperele saata. Ülesanne, mille pastoripere koguduse liikmetele saatis ning millele ka sina, armas Koduteele lugeja, saad mõtiskleda, kõlas järgmiselt: Pange kirja Piiblist üks lill, puu, kangelane, linn ja sündmus, mis teile esimesena meenub või mis teile meeldib, ning kirjutage kirjakoht, kus sellest juttu on, ning põhjendage oma valikut.

Märtsikuu ajalehe maht oli kokku 18 lehekülge. Pastoripere Irina ja Dmitri Semjonov kogusid materjali kokku, printisid selle välja ning viisid ajalehed koguduse liikmete postkastidesse. Tore on tõdeda, et Aseri kogudus leidis kriisiajal sobiva viisi oma liikmete ja kogukonna teenimiseks ning kaasas selle teostamisse ka koguduse liikmeid.

Märgusõnad:

Veel rubriigis Koguduse elu

Kärsa 30

Kärsa kogudus 30

Kärsa kogudus sai 30. jaanuaril 30aastaseks. Käime koos õigeusu kiriku Võnnu-Kärsa koguduse
90. aastapaeval rahvas Rakvere kiriikuhoone ees

Rakvere kogudus 100

11. novembril 2020 sai Rakvere metodisti kogudus 100aastaseks. Seoses pandeemiaohuga otsustasime juubelipidustused
Mine asukohta Üles