Eesti Metodisti Kiriku Ajakiri

Uue alguse kogudus

Uue Alguse kogudus – 20

Meie kogudus sai loodud 2001. aasta alguses.  Koos oma kahe sõbraga hakkasime hommikuti palvetamiseks kogunema. Üks palvetajatest oli Jarl Šapovalov, kes oli varem pikka aega olnud narkomaan ning seotud kuritegevusega. Venemaal rehabilitatsiooniprogrammis osaledes kohtus Jarl Kristusega ning sai ilmutuse, et pärast Eestisse naasmist peaks ta tegelema sõltuvuste all kannatavate inimestega.

Palvetades hakkasime mõistma, et Jumal juhib meid koguduse ja rehabilitatsioonikeskuse rajamisele. Juba sel ajal palvetasime rehabilitatsioonikeskuste võrgustiku eest Eestis. Hakkasime kodudes koos käima ja Jumal tõi meie hulga inimesi. Enamasti olid need kriminaalse minevikuga tüübid. Paari kuuga oli meid üle kümne.  

29. aprillil 2001 pidasime suure evangeelse jumalateenistuse, kuhu meie üllatuseks tuli umbes 300 inimest. Mitu tosinat inimest vastas meeleparanduse üleskutsele. Kahjuks ei ole neist paljud kirikusse jäänud, kuid see innustas meid alustama uut! Alustasime koosolekutega.  

Kord tuli kirikusse üks mees, kes oli tol ajal narkosõltlane. Tema nimi on Vadim Lebedev. Jumal vabastas ta narkootikumidest ja ta on tänaseni sõltuvusest vaba. Hiljem õppis ta meie seminaris, lõpetas selle kiitusega ja Eesti president ise õnnitles teda selle sündmuse puhul. 

Täpselt aasta pärast koguduse algust asutati rehabilitatsioonikeskus. Jarl ja Vadim läksid Järvamaal asuvasse tallu, võttes endaga kaasa mitu vabastamist soovivat narkosõltlast. Enne seda olime aasta aega otsinud keskuseks sobivat kohta. Kohtusime ühe misjoniteenistuse meeskonnaga, kellele kuulus talu. Nad rääkisid meile loo, kuidas nad olid selle koha endale saanud. Nad olid oma meeskonnaga palvetanud ja ühel päeval rääkis Jumal mitme meeskonnaliikmega, et nad peaksid teenimiseks maa ja maja ostma. Raha ei olnud, aga hakati sobivat kohta otsima. Nad leidsid ühe koha ning kohtudest selle omanikuga, selgus, et tegemist on kristlasega. Teadmata midagi ostjatest ütles ta: „Olen usklik ja usun, et see koht teenib Jumalat, nägin selle koha peal Jumala valgust!“ Misjoniteenistuse organisatsioon omandas selle talu paljude imede läbi, kuid nad ei teadnud, mida sellega teha. Ja siis ilmusime välja meie. Selles talus algas meie rehabilitatsioonikeskuse töö. Tänaseks on rajatud neli sellist keskust. Programmi läbinud inimesed on käivitanud uusi teenistusvaldkondi ja koguduse. Enam kui 250 inimest on saanud kristlasteks ja nad hoiavad meiega ühendust. 

Meil on Tallinnas kohanemiskeskus, mida juhib Matvei Murin. Ka tema on endine narkomaan ning ta lõpetas seminari kiitusega ja valmistub nüüd pastori ametiks. 

Kogudus jätkas oma tööd. Moodustati Revival Voice grupp, keda juhtis Sergei Markov. Külastame vanglaid, korraldame evangeelseid koosolekuid telkides. Kogudus osaleb ka sotsiaaltöös: toidame vaeseid ja saadame sõltlasi rehabilitatsioonikeskusesse. 

Meie kogudus areneb ja tegutseb selle nimel, et inimesed pöörduksid Kristuse poole. Meiega liitub palju noori ja reeglina on need noored, kes ei ole seotud narkomaaniaga. Töö sujub hästi maailmas edukate inimeste ja noorte peredega. Juba üle kolme aasta oleme igal argipäeval kell 6.30 kogunenud palvetamiseks. Sellel on kogudusele väga võimas mõju. Meil on unistus rajada uusi kogudusi. Selle nimel me palvetame ja töötame. Muidugi pole kõik täiuslik, on raskusi ja kaotusi, kuid me täname Issandat suure halastuse eest, mida Ta meile heldelt osutab! 

Stanislav Ossipov, 

Uue Alguse koguduse pastor 

Veel rubriigis Koguduse elu

Placeholder

Aseri koguduse ajaleht

Perioodil, kui viiruse leviku tõttu kogudustes kokkusaamisi korraldada ei saanud, püüdsid kogudused
Kärsa 30

Kärsa kogudus 30

Kärsa kogudus sai 30. jaanuaril 30aastaseks. Käime koos õigeusu kiriku Võnnu-Kärsa koguduse
90. aastapaeval rahvas Rakvere kiriikuhoone ees

Rakvere kogudus 100

11. novembril 2020 sai Rakvere metodisti kogudus 100aastaseks. Seoses pandeemiaohuga otsustasime juubelipidustused
Mine asukohta Üles