Eesti Metodisti Kiriku Ajakiri

Suvekonverents 2019

Sellel aastal toimus metodisti kiriku 15. suvekonverents, mille teemaks oli „olge pühad, sest mina olen püha“. Esimene õhtu lõppes toreda peoga, mida viis läbi Räpina koguduse pastor ele Paju. Vanemad inimesed said meenutada möödunut, sest Ele oli kogunud pildimaterjali, noorematele oli seal aga palju uut. See õpetab olema tänulik tänaste tingimuste eest. kohati oli isegi uskumatu ja koomiline näha, milliste vahenditega on laagrit korraldatud, kuid ometi saadi hakkama. Õhtu lõppes tordisöömise ja ühe ilusama ilutulestikuga, mida ma olen näinud. Ka tort oli kõige suurem, mis ma kunagi olen teinud, sellest jagus ligikaudu 200 inimesele – seda kõike muidugi tänu andekatele abilistele!

Teenisin sel aastal kaasa konferansjeena ja nagu ikka, kui ise oled osa meeskonnast, koged üritust teisiti kui lihtsalt osalejana. Tuleb ette, et loengu ajal tegeled muude küsimustega jne. Mis mulle eriti meelde jäi, olid hommikused piiblitunnid. Mark ja Livia nelson rääkisid pühadusest vanas ja Uues testamendis. Pühadus on üks ilusamaid teemasid Piiblis. Pühadus tähendab eraldatust, näiteks Aaron oli eraldatud preestriteenistusse ja tema pühadus ei sõltunud sellest, kas ta oli hea või halb. ta oli eraldatud, see tegi ta pühaks. Uus testament näitab, et me leiame tõelise pühaduse Jumala sõnast, sest see uurib meid läbi, näitab, mis on meie mõtted ja motiivid (Hb 4:12), selle kaudu saame me arendada oma suhet Jumalaga, õppida mõistma tema tahet. Jumala tahe oli meid tuua tagasi pühadusse, mis inimesele algselt kuulus ja seda on ta teinud läbi Jeesuse lunastustöö.

Konverentsi üks kõnelejaid oli pastor Sergei Martjunitšev ja lõpetan siin tema edasiantud mõttega: „Ära unusta Jumala tegusid, tema reaalsust.“ Jeesus oli Jumala reaalsus esimese sajandi juutide seas. Jeesus on täna sinus, saagu tema reaalsus meis ja meie läbi enam ilmsiks.

Märgusõnad:

Veel rubriigis Kirikuelu

EMK Aastkonverents 2022

Aastakonverents

17.-19. juunil toimus Tallinnas Eesti Metodisti Kiriku aastakonverents, millest võtsid osa EMK
EMK Suvekonverents 2022. Foto: Aivo Parmson

Suvekonverents

„Ainus asi, mis oli suvekonverentsi puhul halvasti, oli see, et see sai

Mis on sõdade sõnumid?

Gümnaasiumi päevil kirjutasin kirjandi teemal „Mis on sõdade sõnumid?”. Ukraina sõja tõttu
Mine asukohta Üles