Aldersgate’i reis Leetu 24.-26. novembril 2017

Pastor Andrus Kask esitas Aldersgate’i meeskonnale suvel kutse tulla Leetu teenima. Alates sellest ajast algas palvetöö See ei olnud Aldersgate’i esimene Leedu-reis. 2014. aastal toimus „Elu Vaimus“ seminar Vilniuses David Winstanley juhtimisel. Mõned leedukad on osalenud ka Aldersgate’i meeskonnas ning tulnud suvekonverentsile.

Birzai metodistikirik, tagantvaade
Birzai metodistikirik, tagantvaade

Birzai metodistikirik, tagantvaade

Alates käesoleva aasta suvest on pastor Andrus vastutamas Leedu metodisti kiriku nelja koguduse eest: Vilniuse, Ukmerge, Birzai ja Panevezise. Andrus ja Jelena kolisid Vilniusest Birzaisse, kus on ilus 3korruseline kogudusemaja, kus on ka pastori korter. (Hoone oli endine sõjakomissariaat ning ca 20 aastat tagasi algasid selles tööd, et muuta hoone metodisti kirikuks.)

Viimane aasta on olnud Leedu metodisti kirikus keeruline, kuna mitmed töötegijad on lahkunud ning töötegijate koormus on tõusnud. Samuti on vähe tugevaid, pühendunud kristlasi. Tundsime, et peaksime algselt plaanitud „Issand, õpeta mind palvetama“ seminari kohandama vastavalt kohapealsetele vajadustele ning seminari sees keskenduma pikemalt ka ülevaltsünnile kui kristliku elu vundamendile.

Seekordne meeskond oli ebatraditsiooniliselt väike (neli inimest), kuid väga ühtehoidev ja tubli. Alustasime eestpalvet juba mitu kuud tagasi ning igatsesime, et Jumala Püha Vaim võiks teha seda, mis inimlikult võimatu. Koguduses oli olnud mitmeid keerulisi olukordi ning suhted vajasid tervenemist. Tundsime vajadust lisaks palveteemadele keskenduda päästmisele ja ülevaltsünnile. Kohale jõudes kogesime tõesti, et vaimulik võitlus oli võiduni jõudnud ning taevas oli avatud. Jumala Püha Vaimu ligiolu oli väga kogetav juba alates esimesest ülistuslaulust. Teemadena olid: Kristliku palve olemus, Jeesuse palveelu, ülevaltsünd ning takistused lähedasele osadusele Jumalaga. Kõik meeskonnaliikmed jagasid oma isiklikke tunnistusi, kuidas Jumal on nende elus liikunud ja teinud imesid. Laura Herm jagas mitmeid erilisi lugusid, kuidas Indoneesia kõige raskemas vanglas, kus olid nii eluaegsed vangid kui kui surmamõistetud, võisid nad Jumalat ülistada. Seminaril osales umbes 15 inimest ning kõik olid avatud palvele. Imeline oli näha, kuidas Jumal puudutas ja kutsus ühte keskealist meesterahvast, kes andis oma elu pisaratega Jumalale.

Panevezise metodisti kogudus asub selle hoone esime selkorrusel. Panevezise metodisti kogudus asub selle hoone esime selkorrusel.

Pühapäeva hommikul saime külastada ka Panevežise kogudust, kus Jumal oli hakanud imelist tööd tegema juba mõned nädalad tagasi, kui eesti abielupaar Filimonovid kogudust külastasid ja 12 inimest päästetud said. Väike üüritud saal täitus täiesti ning inimesi jäi isegi seisma. Kui teenistus läbi, soovis enamik neist eestpalvele tulla. Palvevajadused olid tõsised ning paljud vajasid nii füüsilist kui ka hingelist tervenemist. Olime väga tänulikud Jumalale, kes Püha Vaimu läbi ilmutas nii mõnegi inimese sisemisi olukordi ja võtmeid tervenemisele. Birzai koguduses oli pühapäevane jumalateenistus kell 15 ja ka seal puudutas Jumal nii Tiidu isikliku tunnistuse kui jutluse kaudu. Oleme südamest tänulikud Andruse ja Jelena külalislahkuse ja ustavuse eest Jumala riigis.

Meeskond Leedus: Thea, Laura, Tiit ja Kaupo.

Märgusõnad: